| Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika |
Pavla a její hospodářství Fórum sdružení Zdravý životní styl / Pavla a její hospodářství /

Zkušenosti s hospodařením na statku

Autor Svobodova Eliska
Člen
#1 | Zasláno: 17 Zář 2012 21:55
Dobrý den, paní Pavlo,

měla jsem v sobotu přednášku v AS o paní M.Thunové a BIO dynamickém zemědělství
a Miluška Kubíčková mi řekla právě o Vašem hospodářství. Teď jsem si přečetla o Vašich prvních zkušenostech a myslím si, že jste hodně úspěšná a je vidět, jak Vás práce baví a obohacuje o nové zážitky.

Pokud vím, paní Thun - autorka kalendáře - sama vyzívala, aby hospodáři - zahradníci, zkoušeli sami nové postupy a ověřovali, zapisovali, například zkušenosti s jinými druhy hnoje od zvířat, než jsou kravince od hovězího dobytka. Třeba můžete experimentovat dle paní Thun a vytvořit nový preparát. Spíše mají malá hospodářství kozy, ovce, slepice, než skot. Permakultura je také dobrá metoda, laskavá k přírodě.

Pozoruhodné jsou přípravky - roháček i křemenáček, zda by se nechal dát hnůj od Vašich zvířat do kravského rohu, a tak dále to nevím, spíše se zeptejte Hradila.
Nejpravděpodobněji však řekne, že přidat dobře rozložený do kompostu a vše pak promíchávat. Hlavně musí být rozložen, jinak jsou rostliny napadány houbovými chorobami.
Zákvasy jsou také výborné, poléváte s nimi kompost, nebo jen půdu u rostlin?

Moc ráda s Vámi pohovořím o Vašich zkušenostech s používáním Výsevního kalendáře apod....máte ještě čas jezdit do Prahy? Až budete mít v programu u Vás volný termín a pokud by byl zájem, ráda mou přednášku uvedu. Mohly bychom své poznatky navzájem porovnávat. Já zatím, pozoruji dle kalendáře počasí a dost to vychází, přestože paní Thun psala, že to vloni vůbec nesedělo.

Mějte se pěkně, ať máte stále mnoho radosti s přírodou i hospodařením.
S pozdravením
Eliška Svobodová
Pavla a její hospodářství Fórum sdružení Zdravý životní styl / Pavla a její hospodářství / Zkušenosti s hospodařením na statku Nahoru
Vaše reakce Klikněte na tuto ikonu, pokud se chcete přesunout na citovanou zprávu

» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.
 
  Fórum sdružení Zdravý životní styl Powered by Bulletin Board Script miniBB ®